PL / EN / RU / CN

Grupa Kapitałowa

Grupa Kapitałowa FASING S.A. jest największą w Europie Środkowej i jedną z największych na świecie firmą produkującą łańcuchy do przemysłu górniczego, rybołówstwa, energetyki, przemysłu cukrowniczego, cementowego i drzewnego.


Grupę Kapitałową FASING S.A. tworzą:

  • Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A.
  • MOJ S.A.
  • Shandong Liangda Fasing Round Link Chains Co., Ltd​
  • Fasing Ukraina Sp. z o.o.
  • K.B.P. Kettenwerk Becker-Prünte GmbH wraz ze spółkami:
  • Becker-Prünte Polska Sp. z o.o.
  • Becker-Prünte Czeska Republika s.r.o.
  • Przedsiębiorstwo Usług Górniczych Greenway Sp. z o.o.
  • OOO Zavody gornovo oborudowanija i instrumenta Fasing

 

​​  

KETTENWERK BECKER-PRÜNTE GmbH

Firma niemiecka o marce znanej na całym świecie. Podobnie jak FASING specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości łańcuchów, szczególnie w produkcji łańcuchów o dużych średnicach wykorzystywanych w przemyśle górniczym. Jest wiodącym ekspertem łańcuchów i kompletnych zespołów łańcuchowych. Ich wysoki standard to efekt wieloletnich doświadczeń opartych na badaniach i wiedzy kadry inżynieryjno-badawczej. Łańcuchy ogniotrwałe Becker-Prünte spotkać można niemal we wszystkich kopalniach na całym świecie. Ten potencjał produkcji i ludzi przetrwał i znacznie się rozwinął głównie przy udziale firmy Karbon 2, a następnie Grupy Kapitałowej FASING S.A..

     
 

MOJ S.A.

To dynamicznie rozwijająca się firma, oferująca światowej klasy rozwiązania dla takich branż jak: górnictwo, energetyka, budownictwo, produkcja żelaza i stali, maszyn, a także cementu. Dziś jest przedsiębiorstwem o uznanej w kraju i za granicą renomie, funkcjonującym w branży elektromaszynowej. MOJ S.A. oferuje przede wszystkim szeroką gamę sprzęgieł do zastosowań przemysłowych, a także ręczne wiertarki, urządzenia elektryczne oraz aparaturę niezbędną w przemyśle górniczym jak: agregaty hydrauliczne, klucze dynamometryczne czy smarownice. Od pięciu lat spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.  

     
 

SHANDONG LIANGDA FASING ROUND LINK CHAINS Co., Ltd

Spółka joint venture z siedzibą w Chinach. Jej głównym zadaniem jest transfer myśli technologicznej Grupy Kapitałowej FASING S.A. na rynek dalekowschodni, a także produkcja wyrobów Grupy i ich sprzedaż na bardzo chłonnym rynku chińskim. Firma w chwili obecnej koncentruje się przede wszystkim na rozwoju i ekspansji gospodarczej. Jej atutami jest silna, światowa pozycja pozostałych firm znajdujących się w Grupie Kapitałowej FASING S.A. oraz know-how polskiego rynku maszyn i urządzeń przemysłowych. Spółka jest w fazie znaczących inwestycji, których celem jest wyspecjalizowanie się w produkcji wysokiej jakości łańcuchów.