PL / EN / RU / CN

Grupa Kapitałowa

Grupa Kapitałowa FASING S.A. jest największą w Europie Środkowej i jedną z największych na świecie firmą produkującą łańcuchy do przemysłu górniczego, rybołówstwa, energetyki, przemysłu cukrowniczego, cementowego i drzewnego.

Schemat organizacyjny Grupy Kapitałowej FASING S.A.

 
 

Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych
Grupa Kapitałowa FASING S.A.

Największy w Europie Środkowej i jeden z największych na świecie producent łańcuchów o średnicy Ø9- Ø60, ogniw złącznych, zgrzebeł wysokowytrzymałych, tras łańcuchowych oraz osprzętu dla sektorów: górniczego, energetycznego, cukrowniczego, cementowego i innych. Ponad 100-letnie doświadczenie, prace badawcze oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych zapewniają naszym produktom czołowe miejsce na arenie światowej, a także dają możliwość reagowania na potrzeby stale ewoluującego rynku handlowego. Z naszych produktów korzysta już ponad 2000 użytkowników w ponad 44 krajach na świecie. Inspiruje nas przyszłość, wspiera 100 lat doświadczeń.

Fasing
 
 

MOJ S.A.

Nowoczesne i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją urządzeń dla przemysłu elektromaszynowego. Doświadczenie technologiczne, nieprzerwanie modernizowany park maszynowy oraz wysokiej klasy specjaliści przyczynili się do stworzenia szerokiego wachlarza produktów, będących harmonijnie uzupełniającym się zestawem wyrobów własnej produkcji i urządzeń uznanych w świecie producentów. Oferujemy szeroką gamę sprzęgieł hydrokinetycznych, elastycznych, wiertarek elektrycznych, hydraulicznych, pneumatycznych, kotwiarek i agregatów hydraulicznych, kluczy dynamometrycznych, grzechotkowych, smarownic, i in. Świadczymy również usługi w zakresie remontów własnych produktów oraz prowadzimy działalność deweloperską. Jesteśmy twórcami legendarnego już motocykla MOJ 130, eksponowanego obecnie w zbiorach Muzeum Techniki w Warszawie. Nasz Oddział Kuźnia Osowiec zajmuje się produkcją odkuwek matrycowych znajdujących zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Stawiamy na jakość, która nie jest dziełem przypadku, lecz wynikiem wysiłku człowieka.

46,74%

Moj
 
 

Fasing Usługi Księgowe i Consultingowe Sp. z o. o.

Firma dołączyła do Grupy Kapitałowej FASING S.A. w 2017 roku. Fasing Usługi Księgowe i Consultingowe to profesjonalny partner biznesowy zapewniający wszechstronną i kompleksową obsługę księgową spółek wchodzących w skład Grupy. Perspektywicznie obejmie swym działaniem również pozostałe aspekty obsługi administracyjnej współpracujących jednostek. Za utrzymanie wysokiego poziomu merytorycznego świadczonych przez Spółkę usług odpowiada wykwalifikowana i kompetentna kadra, szybko reagująca na dynamicznie zmieniające się przepisy prawa podatkowego. Gwarantuje swoim klientom dobór optymalnych rozwiązań i najwyższej klasy kompleksową i specjalistyczną usługę. Potencjał rozwojowy firmy, bogate doświadczenie w zakresie rachunkowości i doradztwa oraz referencje od Grupy Kapitałowej FASING S.A. umożliwiają nawiązanie współpracy z nowymi podmiotami w zakresie opracowywania i realizacji nowoczesnych koncepcji i rozwiązań księgowych.

(Katowice) 100%

 
 

Fasing Ukraina Sp. z o.o.

Przedmiotem działalności spółki Fasing Ukraina jest sprzedaż maszyn i urządzeń wykorzystywanych w górnictwie i budownictwie,
w szczególności łańcuchów i tras łańcuchowych produkowanych przez Grupę Kapitałową Fasing S.A.

(Ukraina) 100%

 
 

Shandong Liangda​ Fasing Round Link Chains Co., Ltd

Spółka joint venture z siedzibą w Chinach. Jej głównym zadaniem jest transfer myśli technologicznej Grupy Kapitałowej FASING S.A. na rynek dalekowschodni, a także produkcja wysokiej jakości łańcuchów w zakresie średnic od ⌀14 do ⌀34. Firma w chwili obecnej koncentruje się przede wszystkim na rozwoju i ekspansji gospodarczej. Jej atutami są silna światowa pozycja pozostałych firm znajdujących się w Grupie Kapitałowej FASING S.A. oraz know-how polskiego rynku maszyn i urządzeń przemysłowych. W przeciągu ostatnich 10 lat wyspecjalizowała się w produkcji wysokiej jakości łańcuchów. Spółka w 2016 roku roku obchodziła Jubileusz 10-lecia istnienia.

(Chiny) 50%

Liangda
 
 

K.B.P Kettenwerk Becker-Prunte GmbH

Firma niemiecka o marce znanej na całym świecie. Spółka wraz z Grupą Kapitałową FASING S.A. jest największym producentem górniczych łańcuchów ogniwowych na świecie. Specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy łańcuchów, szczególnie o dużych średnicach oraz kompletnych tras zgrzebłowych. Ich wysoki standard to efekt wieloletnich doświadczeń opartych na badaniach i wiedzy kadry inżynieryjno-badawczej, która zasila szeregi firmy od ponad 40 lat. Łańcuchy ogniotrwałe Becker-Prünte spotkać można niemal we wszystkich kopalniach całego świata. Becker-Prünte Polska Sp. z o. o. oraz Becker-Prünte Czeska Republika s.r.o. to spółki zajmujące się sprzedażą wyrobów produkowanych przez K.B.P. Kettenwerk Becker Prünte GmbH w Polsce i Czechach.

(Niemcy) 100%

Becker
 
 

Przedsiębior- stwo Usług Górniczych Greenway Sp. z o.o.

Spółka zajmuje się przygotowaniem i realizacją inwestycji w zakresie wznowienia wydobycia węgla kamiennego z pokładu 816 w obszarze górniczym w zlikwidowanej kopalni ,,Barbara-Chorzów”.

48,38%

Greenway
 
 

OOO Zavody Gornovo Oborudowanija i Instrumenta Fasing

Działalność Firmy skupia się przede wszystkim na sprzedaży produktów oferowanych przez Grupę Kapitałową FASING S.A. na terenie Federacji Rosyjskiej. Głównymi odbiorcami sprzedawanych przez Spółkę wyrobów są przedsiębiorstwa węglowe i kopalnie węgla kamiennego
w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym. Fasing Rosja posiada własny skład części zamiennych do sprzedawanych maszyn, urządzeń i sprzętu
w Nowokuźniecku. Świadczy również kompleksowe usługi serwisowe, gwarancyjne i pogwarancyjne. Pozostały zakres działalności gospodarczej Spółki koncentruje się na usługach pośrednictwa handlowego, informacyjno-konsultacyjnych, brokerskich i marketingowych.

(Rosja) 100 %

 
 

Fasing Sino-Pol (Beijing) Mining Equipment and Tools Co. Ltd.

Firma FASING China została założona w maju 2016 roku. Udział Grupy Kapitałowej FASING S.A.w kapitale zakładowym spółki wynosi 100%. Działalność w głównej mierze ukierunkowana jest na sprzedaż maszyn i urządzeń Grupy FASING na terenie Chin. Lokalizacja biura w Pekinie
i skład w Tianjin są gwarancją najwyższej jakości obsługi Klienta. Umożliwiają bezpośredni kontakt z producentem, najkrótszy czas reakcji serwisu (max 48h), dogodne formy płatności (CNY I EUR) oraz sprawne dostawy. Spółka w swoich strukturach zatrudnia najwyższej klasy ekspertów, którzy swobodnie komunikują się m.in. w języku chińskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim.

(Chiny) 100%

Fasing China
 
 

Fasing America Corp. 

Strona w budowie

(USA) 100%

Fasing America