PL / EN / RU / CN

Eksport

Wkraczając w XXI wiek i pozyskując udziałowca Karbon 2, Grupa Kapitałowa FASING S.A. rozpoczęła ekspansję eksportową na szeroką skalę. Poprzedziła ją kampania promująca produkty firmy na całym świecie, udział przedstawicieli Spółki w targach międzynarodowych, a także poszerzenie asortymentu.

Oprócz wyrobów dla górnictwa firma przygotowała bogatą ofertę dla wielu innych branż przemysłu. Dzięki temu od ponad 10 lat FASING z roku na rok poszerza swoja grupę odbiorców eksportowych, a jego pozycja na światowym rynku stale rośnie.

Dziś Grupa Kapitałowa FASING S.A. to jeden z najbardziej liczących się na świecie producentów łańcuchów i akcesoriów do przenośników zgrzebłowych. Wyroby firmy wykorzystywane są w 33 krajach na całym świecie, a Spółka może się poszczycić 60 stałymi klientami zagranicznymi. Zapotrzebowanie na jej produkty stale rośnie, także w takich regionach świata jak: Chiny, USA, Rosja, Ukraina czy Australia. FASING należy do czołówki polskich firm eksportujących swoje towary na rynek chiński.

Dla firmy niezwykle istotnym kierunkiem eksportu jest także rynek Europy Wschodniej i Azji Północnej. Od 2000 r. FASING rozpoczął samodzielny eksport swoich produktów, najpierw do Rosji i na Ukrainę, później także na Białoruś, do Kazachstanu, Estonii, Litwy i na Łotwę (początkowo, w latach 90., pośrednikiem w kontaktach z klientami zagranicznymi była firma KOPEX). Dowodem na znaczący rozwój pozycji FASING-u na tym rynku było rozpoczęcie działalności FASING UKRAINA (2011) – spółki córki reprezentującej interesy całej Grupy na tym obszarze.

Dobre, partnerskie, długofalowe relacje, wypracowane już dużo wcześniej, a także dostosowanie produkcji do różnych warunków górniczo-geologicznych i eksploatacyjnych spowodowało, że dziś FASING na rynkach wschodnich jest liderem w zakresie dostaw łańcuchów górniczych, ogniw złącznych, zgrzebeł, tras łańcuchowych do przenośników zgrzebłowych. Co więcej, produkty firmy znajdują zastosowanie zarówno w kopalniach węgla kamiennego, jak i soli potasowej (Białoruś) czy łupku bitumicznego (Estonia).

Dziś Grupa Kapitałowa FASING S.A. współpracuje z firmami z całego świata – z USA, Kolumbią, Chile, Australią, Chinami, Rosją, Ukrainą, Republika Czeską, Słowacją, Turcją, Bułgarią, Węgrami, Rumunią, Bośnią i Hercegowiną, Włochami, Hiszpanią, Niemcami, Austrią, Belgią, Wielką Brytanią, Islandią, Wyspami Owczymi, Danią, Szwecją, Norwegią, Finlandią, Litwą, Łotwą, Estonią, Białorusią, Indiami, Wietnamem, krajami Afryki Zachodniej, Kanadą, Argentyną, Brazylią, Kazachstanem, Mongolią.